Press "Enter" to skip to content

Еуерофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 одиграа пријателски натпревар во Битола 3х20 минути (фотогалерија)

Еурофарм Пелистер – Еурофарм Пелистер 2

29-24 (20-16, 9-6)

Спортска сала „Боро Чурлевски“ – Битола

Најдобри стрелци:

Еурофарм Пелистер: Сери 5, Пешевски 5, Дејвис 4, Кукуловски 3, Танкоски 3.

Еурофарм Пелистер 2: Стоилевски, Николовски, Петар Атанасијевиќ 3 гола.Ракометарите на двата ракометни битолски клубови Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 одиграа пријателски натпревар (3×20 минути), во кој двата тренери имаа на располгање ракометари од двата тима во својот им и имаа прилика да ја проверат формата на секој. 

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »