Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер ги одреди броевите на ракометарите, капитенот Радовиќ 13, Лесјак 1, Пешевски 44…

РК Еурофарм Пелистер од Битола, денес го имаа и официјално фотографирање ракометарите, стручниот штаб и официјалните лица, кое се одржа во спортската сала “Боро Чурлевски“ од Битола.

Претходно беа распредели броевите за сезоната 2022/23 во Суперлигата, Купот и Суперкупот на Македонија, СЕХА Гаспром лигата и ЕХФ Лига Европа. 

Промоцијата на екипата и новите дресови од брендот “Joma“ е предвидена пред натпреварот против Мешков Брест.

Претпродажбата на новите дресови на Еурофарм Пелистер првпат ќе биде отворена во фан-зоната пред натпреварот против Мешков Брест на 25 август.Ви го пренесуваме комплетниот список на ракометари и нивните броеви на дресовите:

Голмани:
1. Урбан Лесјак
98. Марко Кизиќ
Леви крила:
8. Цветан Кузманоски
3. Гоце Ојлески
6. Бојан Маџовски
Леви бекови:
51. Руди Сери
7. Дејан Кукуловски
34. Емилијан Ѓорговски
Средни бекови:
23. Вилсон Дејвис
88. Павле Атанасијевиќ
14. Марио Танкоски
Десни бекови:
17. Усама Хосни
31. Павле Петровиќ
30. Мартин Велковски
Десни крила:
13. Мирко Радовиќ (капитен)
19. Ненад Костески
Кружни напаѓачи:
44. Жарко Пешевски
37. Денис Васиљев
Дефанзивец:
24. Милорад Кукоски

 

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »