Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и свежо, попладне можност за нестабилност

Денес, недела, 14 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и свежо, со можност за нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура во Битола ќе биде до 24 степени. 

Утре, понеделник, 15 август, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 29 степени. 

More from ВестиMore posts in Вести »