Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: синоќа санкционирани 24 возачи под дејство на алкохол

Во текот на изминатата вечер (27/28.08.2022) во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата констатирани и законски санкционирани се 24 возач.

За време на контролата биле санкционирани и 26 останати прекршоци. 

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила

More from ВестиMore posts in Вести »