Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 12 степени

Денес, четврток, 8 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, петок, 9 декември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »