Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со повремени врнежи од дожд, од утре затоплување

Денес, среда, 14 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југоисточен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, четврток, 15 декември, во Битола, времето ќе биде во утринските часови со дожд, во текот на денот променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 13 степени.