Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 13 степени

Денес, четврток, 29 декември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб јужен ветер. Максималната температура во Битола ќе биде до 13 степени.

Утре, петок, 30 декември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со можна појава на магла или ниска облачност и со слаб претежно западен ветер. Максималната температура во Битола ќе биде до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »