Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево време со мала облачност, температурата до 6 степени

Денес, понеделник, 13 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе преовладува сончево време со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура во Битола ќе до 6 степени.

Утре, вторник, 14 февруар, во Битола, времето ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола ќе до 6 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »