Press "Enter" to skip to content

Љубителите на ракометот побараа титула во Битола, но како и најавија, ги немаше “Чкембарите“ (фотогалерија)

Најавата на навивачката група “Чкембари“ од Битола, дека нема да доаѓаат на трибините и покрај апелот на тренерот Александар Јовиќ на официјалната прес конференција, како најава на СЕХА четвртфиналето, ја испочитуваа и вечерва ги немаше на нивното место, на северната трибини во спортската сала “Боро Чурлевски“ во Битола.Исто така и на јужата трибина во првите редови го немаше транспарентот “Верна дружина, јужна трибина“  иако дел од таа “дружина“ беше на трибините.Останатата публика околу 2.000 навивачи, на местата на кои редовно седат- стојат, кои го бодреа својот тим, а на крај навивањето го завршија со слоганот “Сакаме титула“ во Битола.Низ фотографиите од вечерашниот натпревар ви доловуваме дел од атмосферата на трибините во “Боро Чурлевски“.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »