Press "Enter" to skip to content

Распродадени влезниците за натпреварот Еурофарм Пелистер – ПСЖ

По дербито со Вардар следува уште еден историски ракометен натпревар во Битола, гостува ракометниот гигант, екипата на ПСЖ од Франција во рамките на Лигата на Шашпионите.

Спрорстката сала “Боро Чурлевски“ во Битола е распродадена, а битолчани ќе имаат прилика да гледаат нов ракометен спектакл.

Од управата на “зелено-белите“ објавија дека сите влезници за мечот се распродадени и се очекува неколку илјана публика, а “пелистерци“ влегуваат во тешкиот дуел мотивирани после триумфот над вечниот ривал, Вардар, а навивачите сигурно ќе очекуваат пожртвувана игра и максимално сериозен пристап, со надеж за евентуално изненадување и впишување на првиот бод во елитното натпреварување на ЕХФ. 

Натпреварот помеѓу Еурофарм Пелистер и ПСЖ е закажан за утре, со почеток во 18:45 часот.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »