Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: претрес во Битола, приведен дилер

На 02.05.2024 во 11.00 часот во Битола, полициски слушбеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола лишила од слобода лице на возраст од 48 години од Битола.

При претрс во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени прашкаста материја, ампули апаурин и ампули диазепам. 

Лицето било задржано во полициска станица и целосно документирање на случајот против  него ќе биде поднесена соодветна пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »