Press "Enter" to skip to content

Фото вест: пионерките на Пелистер Волеј во финале на Ф4

Денес во Битола најдобрите четири екипи во пионерска конкуренција за оваа сезона ќе се борат за шампионската титула на Македонија.

Во првото 1/2 финале Пелистер Волеј играше против екипата на Јанта Волеј од Скопје и победи со резултат во сетови.

Во финалето кое е закажано попладнево “пелистерки“ ќе играат против победникот од второто полуфинале Струмица Жени и Газели Волеј.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »