Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Битола”

Со света литургија и литија одбележан Св.Нектариј Битоски, заштитник на Битола (фотогалерија)

Голем број верници, денес го исполнија Храмот Свети Великомаченик Димитриј во Битола, од каде со света литургија започна одбележувањето на Денот на Свети Нектариј Битолски,…