Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Вести”

Вести од Битола и околината

Обвинителството во Битола за притворот на разбојникот кој сакајќи да скине златен ланец од врат ја влечел по земја

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, поради постоење основано сомнение дека го сторило кривичното дело – Разбојништво од…