Press "Enter" to skip to content

Денес во Битола 29 нови позитивни, оздравени 6, активни 99 случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, направени се 1.129 тестови, а регистрирани се нови 355 случаи на КОВИД-19 од Битола се 29.

Регистрирани сe 145 оздравени пациенти од Битола се 6.

До сега во Битола има 15.894 позитивни на ковод-19, а активни се 99 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа пријавено е едно починато лице од Скопје, нема од Битола.

Направени се во Битола 46 тестови преку ЦЈЗ Битола 41 и преку “Плодност“5.

Досега во земјата се направени вкупно 2.087.721 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 315.402, бројот на оздравени пациенти е 304.599, на починати е 9.329, а бројот на активни случаи изнесува 1.474.

More from ВестиMore posts in Вести »