Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, понеделник, 8 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8.

Утре, вторник, 9 август, во Битола времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »