Press "Enter" to skip to content

Битолчани и нивните гости на црвениот тепих на 43. издание на “Манаки“ (фотогалерија)

Секој филсмки фестивал, секако покрај наградите, е познат и по црвениот тепих, па така и нашиот, во Битола на фестивалот на филмската камера, “Браќа Манаки“, кој се отвори вечерва во Големата сала на Центарот за култура во Битола.Пред свеченото отворање на фестивалот на црвениот тепих поминаа претседателот Стево Пендаровски, градоначалникот на Битола – Тони Коњановски, министерката за култура Бисера Костадиновска – Стојчевска, градоначалници, добитниците на наградите кои беа вечерва доделени, “Камера 300“ и посебните признанија.Поминаа и жирито на фестивалот, политичари, министри, градоначалници, советници, бизнисмени, спортисти, актери, режисери, директори, професори…

Низ мега фото-галерија ќе ви пренесеме кој се помина вечерва по црвениот пепих во Битола.

More from БитолаMore posts in Битола »
More from ВестиMore posts in Вести »