Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес. четврток, 8 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето во Битола, ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 28 степени.

Утре, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 29 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »