Press "Enter" to skip to content

Божикен концерт на мешаниот хор на КУД “Стив Наумов“ во црквата “Св. Димитрија“ во Битола (фотогалерија)

Вечерва во црквата “Св. Великомаченик Димитрија“ во Битола концерт одржа мешаниот хор при КУД “Стив Наумов“ од Битола, насловен, во духот на празникот кој ни доаѓа “Божикен концерт“.На овој несекојдневен концерт во црквата, со мешаниот хор диригираше Лилјана Трајковска – Димевски, а беа изведени хорски изведби од повеќе автори.Публиката која беше во голем број уживаше во прекрасните изведб9 на градскио мешан хор, во несекојдневен амбиент.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from КултураMore posts in Култура »