Press "Enter" to skip to content

Нов тренер на Еурофарм Пелистер од Битола – Александар Јовиќ, во клубот се враќа Ѕвонко Шундовски како стручен-тим менаџер

По по раскинувањето на договорот во Ларс Валтер, од денес нов тренер на РК Еурофарм Пелистер од Битола е Александар Јовиќ, а за нов стручен тим-менаџер е назначен господинот Звонко Шундовски од Битола.

Управата на РК Еурофарм Пелистер смета дека ова е најдоброто можно решение за постигнувањето на главната цел оваа сезона.

-Упатуваме голема благодарност до Јовиќ и до Шундовски кои во овие сензитивни и значајни моменти го прифатија големиот предизвик. Клубот наскоро ќе го објави составот на стручниот штаб и реогранизацијата до крајот на сезоната, стои во соопштението на Еурофарм Пелистер.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »