Press "Enter" to skip to content

ФК Пелистер ги промовира дресовите и започна со продажба на сезонски влезници

Фудбалскиот клуб Пелистер од Битола денес и официјално ги претстави новите дресови за сезоната 2023/24. Новите гарнитури на дресови наскоро ќе бидат пуштени во продажба. Се очекува и отворањето на новиот фан-шоп, каде сите навивачи ќе можат да набават реквизити и дресови од својот омилен клуб. „Зелено-белите“ исто така започнаа и со продажба на сезонските билети и ги повикуваат сите симпатизери навреме да си набават годишна влезница за домашните натпревари кои Пелистер ќе ги игра на стадионот “Петар Милошевски“.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »