Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Денес, сабота, 26 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Температурата во Битола до 33 степени. UV=8.

Утре, недела, 27 август, во Битола времето ќе биде дончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Температурата во Битола до 36 степени.  UV=8.

More from ВестиMore posts in Вести »