Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност, температурата до 30 степени

Денес, сабота, 2 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 30 степени. UV=7.

Утре, недела, 3 септември, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 31 степен. UV=7.

More from ВестиMore posts in Вести »