Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност, од утре значително заладување

Денес, недела, 3 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Упрацата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а од вечерните часови облачноста ќе се зголеми. Во текот на ноќта ќе има локален дожд. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 30 степени. UV=7.

Утре, понеделник, 4 септември во Битола времето ќе биде променливо облачно и значително свежо со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата во Битола до 22 степени. УВ=5.

More from ВестиMore posts in Вести »