Press "Enter" to skip to content

Фото вест: Кузмановски е во Битола, понеделник официјално претставување, среда на терен

Ракометната супер вест дека македонскиот репрезентативец, Филип Кузмановски, ќе биде најново засилување на Еурофарм Пелистер, веќе во Битола не е актуелна. Сега веста на денот е Филип Кузмановски е во Битола во спортската сала веќе ги изгледа двата натпревари на Еуерофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2. Левиот бек веќе е во Битола и денес од трибините го следеше двата натпревари на своите нови клубски другари, но и на младите “пелистерци“. Официјалното преставување на Кузмановски ќе биде понеделник во клубските простории, а првиот натпревар пред битолската публика ќе го има во среда во Лигата на шампионите против ПИК Сегед.