Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата во Битола до 10 степени

Денес, петок, 22 декември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, сабота, 23 декември во Битола времето ќе биде наутро со услови за слаба магла во котлините, а преку денот променливо облачно и релативно топло преку денот. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 12 степени.