Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 20 степени

Денес, сабота, 27 април, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Во Битола температурата до 20 степени.

Утре, недела, 28 април во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер. Во Битола температурата до 23 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »