Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Спорт”

Јовиќ прозиваше, потоа и првиот тренинг на ракометарите на Еурофарм Пелистер 2 од подготовките (фотогалерија)

-21-годишниот интернационалец од Босна и Херцеговина, Павле Петровиќ пристигна во Битола и откако ќе мине краток пробен период, веројатно ќе потпише за клубот од Битола.Само…

Роберт Митковски, тренер на Пелистер Волеј: годинава славиме 10 години постоење на клубот и пет години прволигаши, а од овој изминат период сме презадоволни (фото)

Тренерот и капитенот на КК Пелистер на брифинг со новинарите: Пелистер е успешна приказна, пријатно изненадени од спортска Битола