Press "Enter" to skip to content

Усама Хосни се приклучи на подготовките на Еурофарм Пелистер

Иако не успеа да ги започне подготовките во Битола, засилувањето на Еурофарм Пелистер Усама Хосни, се приклучи на тимот на подготовките кои се во тек во Маврово, и со тоа се комплетира тимот.

Стручниот штаб на чело со тренерот Ларс Валтер, изготви програма за работа, која цела недела ги држи активни ракометарите.

Базичната фаза на подготовки ќе трае до крајот на оваа недела, а потоа пелистерци се враќаат во Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »