Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, недела, 7 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Во попладневните и вечерните часови  услови за нестабилност. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8.

Утре, понеделник, 8 август, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »