Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне услови за слаб дожд

Денес, вторник, 6 септември, во Битола, според  прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за слаб дожд. Температурата во Битола до 27 степени.

Утре, среда, 7 сепрември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 27 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »