Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне услови за слаб дожд

Денес, вторник, 6 септември, во Битола, според  прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за слаб дожд. Температурата во Битола до 27 степени.

Утре, среда, 7 сепрември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 27 степени.