Press "Enter" to skip to content

Марко Кизиќ: Татран е квалитетна екипа, но ние одиме на победа

Денес со почеток во 18 часот, ракометарите на Еурофарм Пелистер од Битола ќе ја пречекаат екипата на Татран Прешов од Словечка во четвртфиналето во СЕХА лигата. Пресметката во Битола е прва во оваа фаза на натпреварувањето, а екипата од Битола има напорно темпо во домашниот шампионт и во СЕХА.

На прес-конференција четвртфиналето го најави голманот и репрезентативец Марко Кизиќ, кој рече:

-Се работи за квалитетен ривал, видовме што може Татран досега во СЕХА лигата. Ова е двомеч, нема многу време за подготвување, но верувам дека ќе бидеме доволно подготвени. Нормално, како и на секој натпревар, Еурофарм Пелистер оди на победа. Татран сезонава игра квалитетно, искусно и едноставно е екипа која заслужува респект, ама и покрај сè како што кажав, одиме на триумф.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »