Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: 76 санкции за брзо возење

Вчера (14.06.2023)  на територијата на СВР Битола спроведена e акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 76 возачи.

Од вкупно 76 возачи, 54 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 22 надвор од населено место.

На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци. 

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.  

More from ВестиMore posts in Вести »