Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 27 степени

Денес, среда, 4 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде по свежото утро, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 27 степени.

Утре, четврток, 5 окомври, во Битола времето ќе биде утрото свежо, преку денот сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 27 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »