Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и студено со повремени врнежи од снег

Денес, сабота, 16 декември во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег. Ќе дува засилен северен ветер. Максималната температура во Битола ќе биде до 2 степени.

Утре, недела, 17 декември во Битола времето ќе биде претпладне променливо облачно и студено, а преку денот сончево. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната температура во Битола ќе биде до -2 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »