Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 13 степени

Денес, четврток, 4 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен до југозападен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, петок, 5 јануари во Битола времето ќе биде претежно облачно. Преку денот ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »