Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата до 24 степени

Денес, четврток, 30 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Од пладне можност за нестабилно со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 24 степени. UV=6.

Утре, петок, 31 мај, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне со услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Температурата во Битола до 27 степени. UV=7.