Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Култура”

Во Битола отворено 42. издание на Малиот Битолски Монмартр

-Гран при која оваа година им припадна на младите ликовни творци од студиото „Simply Art“ од Хонг Конг-Кина. Синоќа во Старата битолска чаршија, вечерва свечено…