Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Вести”

Вести од Битола и околината

Во Битола 14 нови позитивни на ковид-19, оздравени 10, активни 56 случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.062 теста, а регистрирани се 109 нови…

Димче Миновски со сеќавање за Ромите боксери, а “Преда“ додели плакети на 18 Роми кои дале придонес во развојот на боксот во Битола (фотогалерија)