Press "Enter" to skip to content

Даниело Божиновски и Виктор Начевски го судеа финалето од ЕХФ до 19 години

Битолските ракометни судии од ден на ден се позначајни во домашното првенство, но се изостануваат и предлозите, петте судии со меѓународен знак ЕХФ, да судат на значајни ракоменти натпревари.Денес, нашиот сограѓанин Даниело Божиновски и неговиот судиски партнер Виктор Начевски беа делегирани и ја делеа ракометната правда на финалниот дуел од ЕХФ шампионат за играчи до 19 години, кој се одигра во Варна, Бугарија. Тие им судеа на Фарски Острови и Белорусија.

 

More from ВестиMore posts in Вести »