Press "Enter" to skip to content

Никола Наумовски ново засилување за ФК Пелистер од Битола

Ново име во тимот на ФК Пелистер е 20 годишниот Никола Наумовски, а во оваа сезона ќе го засили нападот на лигашот од Битола. Наумовски, доаѓа во Битола, откако претходната сезона настапуваше за ФК Вардар е производ на школата на ФК Пелистер.

Наумовски како и останатите се приклучи да допринесе за својот тим во трката за првото место на табелата во втората единствена лига на Македонија, велат од Пелистер.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »